Tawerna Belona

W miesiącach lipcu i sierpniu 2021 w każdy czwartek w Jastarni odbywały się wieczory z muzyką na żywo w wykonaniu zespołu Johny Roger. To pierwszy rok działalności tego lokalu.
Zespół ma już wieloletnią tradycję grania podczas sezonu w Jastarni. W poprzednich latach graliśmy niedaleko tego miejsca na rogu ulic Księdza Sychty i Mickiewicza w „Cafe Marta” z czasem przemianowanym na „Siódmy kontynent” oraz w tawernie „Ferkot”, w „Przystani 52” i w „Rettungs Budy” w sąsiedztwie plaży.
Muzyce na żywo towarzyszy bogate menu z dużym wyborem dań rybnych. W miesiącach letnich obowiązuje okres ochronny na wiele ryb bałtyckich a niektóre akweny są całkowicie zamknięte dla połowów znacznej części gatunków (zwłaszcza pelagicznych). Jeśli nawet można na niektórych akwenach Bałtyku łowić to obowiązują limity w postaci całkowitego dopuszczalnego połowu (TAC). Jednakże dopuszcza się przyłowy na niewielkich kutrach które odbywają się do 5 mil morskich od brzegu. Jest to źródłem świeżych ryb bałtyckich w restauracjach podczas sezonu.
Prezentujemy poniżej kilka fragmentów wieczoru szantowego w tawernie Belona, który miał miejsce 3 czerwca 2021r: