Uncategorized

Wybory

(Wybory Parlamentarne 15 Października 2023)

Kochani!
Włączając Telewizję Polską, przeciętny Polak oczekuje, że będą tam rzetelne informacje (ponieważ sam ją współfinansuje = ponad 2,7 mld z budżetu każdego roku!!!). Tym czasem jest tam radiowęzeł jednej partii i na dodatek tak żenująco płytki!!!
Oglądałem ostatnio na YT program TVP, gdzie prowadząca p. Ogórek, wręcz zwyzywała na wizji p. Lubnauer (wyjątkowo opanowaną i inteligentną babkę) i jeszcze kilka odcinków Resetu, gdzie fakty z naszej historii poprzeplatane są totalnie głupimi sugestiami i insynuacjami narratorów.
Czy to jest dziennikarstwo, czy rozpacz przed powyborczym audytem???
(Współautor Resetu p. Cenckiewicz, m.in. powiązał wybuch gazu w bloku w 1995r w Gdańsku, na ul Wojska Polskiego z teczką generała Hodysza, którą rzekomo SOP próbowały pozyskać z mieszkania w tym bloku. Jak uwierzyć, że służby PL wysadziły blok pełen ludzi, żeby dostać teczkę o Wałęsie, jeszcze zanim w 1999r wysadzać bloki zaczął Putin dla wzmocnienia swojej pozycji i żeby zdyskredytować naród Czeczeński z którym rozpoczął wojnę???
– Nie było innych sposobów???!!!
– Cenckiewicz nadal w to wierzy, mimo że prokuratura umorzyła śledztwo z powodu absurdalnych przesłanek. Dzisiaj tej klasy dziennikarz tworzy RESET o Tusku. Jaka jest wiarygodność takiego gościa!!!)
– interesuję się od lat historią, ekonomią, rynkiem nieruchomości, wierzcie mi – rządzą nami nieudacznicy!!!! Wystarczy popatrzeć na Wawrzyka, Rau, Macierewicza, Terleckiego, Glapińskiego – ONI SIĘ słabo lub KOMPLETNIE NIE ZNAJĄ na tym, czym się zajmują!!!
Wydają nasze pieniądze na tak żenującą telewizję, podczas gdy np. ludzie na lekarza czekają latami w kolejkach!!!
W każdym szpitalu jest sprzęt p. Owsiaka, który „wyżebrał” od ludzi przez 30 lat mniej, niż wynosi obecnie roczny prezent 2,7mld od nas dla TVP, a której nie da się oglądać!!!!
Co stoi na przeszkodzie, żeby zamiast na TVP te pieniądze pokryły choćby zadłużoną od lat po uszy służbę zdrowia??? STRACH TEJ WŁADZY, że po kolejnych demokratycznych wyborach przyjdzie ktoś, kto ich z tego rozliczy!!!
Ta TVP i szpitale to jeden z dziesiątków takich kontrowersyjnych wątków/tematów….(zadłużenie, majątki Obajtków, Morawieckich, koperty fundacji Srebrna Kaczyńskiego, respiratory, sterowanie cenami za które będziemy musieli zapłacić z dużym naddatkiem, nepotyzm w Spółkach Skarbu Państwa, zboże z Ukrainy, Ziobro, który jest ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym jednocześnie, wizy polskie sprzedawane na całym świecie, blokowanie KPO, 78 posłów, którzy pobierają uposażenie mimo prowadzonej działalności gosp. poza sejmem, raporty NIK-u, w których p. Banaś wybrany przez PiS, ujawnia skalę marnotrawstwa i degrengolady przy dysponowaniu publicznymi pieniędzmi – to nie są puste wyborcze hasła/przepychanki.
– Za tymi aferami stoi naprawdę żmudna dziennikarska praca, zbieranie dowodów, docieranie do ludzi, którzy naturalnie boją się o tym rozmawiać…)

Rozmawiam z Wami i słyszę głosy, które  mówią, że obecnie dostają wyższą waloryzację emerytur, niż za Tuska, że Tusk chciał podnieść wiek emerytalny, że zabrał pieniądze z OFE, że sprywatyzował 1000spółek państwowych….
Mamy 2023r natomiast p. Donald Tusk był premierem 2007-2014 – czyli porównujemy 14% bezrobocie, waloryzację emerytur przy inflacji 0,5%, z warunkami obecnymi – tak jakby przez te 9 lat nikt nic nie robił, nie dostaliśmy gigantycznych pieniędzy płynących szerokim strumieniem co roku z UE i nie zadłużyliśmy się do 1,2 BLN PLN.
Podniesienie wieku emerytalnego nastąpić miało do 2040 ROKU! Co kwartał miał wzrastać wiek emerytalny o jeden miesiąc, po to by nie zadłużać się i by naszych emerytur nie musiały spłacać nasze dzieci i wnuki co dzisiaj już jest pewne!!!
P. Donald Tusk nikomu nic nie ukradł – pieniądze z OFE są na rachunku ZUS każdego, kto wyraził w specjalnej ankiecie taką wolę. Ci, którzy nie przenieśli środków z OFE do ZUS-u dzisiaj mają względem tamtych znacznie mniej środków, ponieważ nie były one tak waloryzowane jak te na kontach ZUS-u!!!
Przykładowa sprawa, Tusk sprzedał 1000 spółek:
Polskie Koleje Linowe:
W 2013 r zakupił je za 215 mln zł, plus zobowiązanie zainwestowania 80 mln złotych, fundusz inwestycyjny Mid Europa Partners. Natomiast w 2019r  Fundusz FIZAN bardzo tanio odkupił Polskie Koleje Linowe za 176,7 mln zł. Podobnych przykładów jest dużo więcej – bo tak działa rynek.
Może i  to jaskrawy przykład tego, żeby nie wierzyć we wszystko bezkrytycznie .
Widząc te bezkrytyczne reklamy, nagonkę, próby wmówienia ludziom najgorszego zła które nastanie gdy p. Donald Tusk wygra wybory daje efekt obmowy. Czyli przypisania negatywnych cech o osobie, której dotyczą, obmawiającemu.
A osoby pewne siebie, zwykle mają niewielką wiedzę i najgłośniej krzyczą (efekt Duninga-Krugera)

Serdecznie Was pozdrawiam i zachęcam do wnikliwego zgłębienia tematu i do pójścia na głosowanie 15 października.
Jasiu